Охорона праці

 

Інструкція з охорони праці під час прибирання приміщень

Під час прибирання приміщень на робітників можуть діяти шкідливі виробничі фактори знизити вплив, яких можлижо виконуючи цю інструкцію з охорони праціІНСТРУКЦІЯ

З ОХОРОНИ ПРАЦІ №_____

під час прибирання приміщень

1.3АГАЛБНІ ПОЛОЖЕННЯ.

1.1. Робітники, зайняті прибиранням приміщень, повинні дотримуватись вимог загальної та даної інструкції з охорони праці.

1.2. До самостійної роботи по прибиранню приміщень допускаються особи, які пройшли вступний інструктаж з охорони праці та первинний інструктаж з охорони праці на робочому місці. В подальшому вони проходять повторні інструктажі з охорони праці на робочому місці один раз на півріччя.

1.3. Під час прибирання приміщень на робітників можуть діяти такі шкідливі виробничі фактори: фізичні;

підвищене значення напруги в електричному ланцюзі, замикання якого може статися через тіло людини при користуванні пилососами, натирачами підлог тощо;

розміщення робочого місця на значній висоті відносно поверхні підлоги під час миття вікон; підвищена вологість при митті підлог. хімічні:

токсична та подразнююча дія через органи дихання, шкіру та слизові оболонки содових та інших миючих розчинів, паст для догляду за підлогою.

1.4. Приступаючи до роботи, прибиральниця має отримати від начальника цеху або майстра інструктаж про додаткові заходи безпеки в приміщенні даного цеху.

 

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ.

2.1. Одягнути спецодяг (халат бавовняний) і застібнути його на всі ґудзики. Волосся сховати під головний убір (хустинку). Підготувати засоби індивідуального захисту (313): рукавички гумові, чоботи гумові тощо.

2.2. Перевірити справність механічних засобів для прибирання (пилососів, натирачів підлоги, прибиральних машин тощо) та інструменту (швабр, мітел тощо).

 

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБОТИ.

3.1. Користуватися тільки справним пилососом, натирачем підлоги, прибиральною машиною, розсувною драбинкою, візком, тачкою та іншими пристроями.

3.2. Прибирання підлоги і сміття в приміщеннях при працюючому обладнанні (конвеєри, транспортери тощо) виконувати тільки при наявності загорожі небезпечних зон.

3.3. Ганчірки, папір та інші відходи, просочені бензином, гасом, змивально-мастильними матеріалами, фарбою для підлоги і т.і., складати у металеві ящики з кришками.

3.4. Вологе прибирання робити мітлами та швабрами. Сильно зволожену підлогу підмітати, використовуючи тирсу. Після миття підлогу насухо витерти.

3.5. Розлиті на підлогу змивально-мастильні матеріали, воду та інші речовини негайно витерти насухо.

3.6. Мити підлогу в гумових чоботах або калошах та гумових рукавичках, користуючись розчином кальцинованої соди (60-80 г на відро води).

3.7. В туалетах мити підлогу розчином хлорного вапна (дві столові ложки на відро води). Не залишати розведене (кашоподібне) хлорне вапно в закритому приміщенні, а також не заливати його гарячою водою для запобігання інтенсивному утворенню шкідливих газів.

3.8. Раковини умивальників і унітазів мити гарячою водою з содою (3-5%-ний розчин) чи спеціальними миючими розчинами.

3.9. Переносити гарячу воду у відрах, закритих кришками.

3.10. При митті вікон не ставати на підвіконня, а користуватися для цього спеціальною розсувною драбинкою. Драбинка має бути справною, мати щаблі, скріплені тятивами, а не прибиті цвяхами. Щаблі мають бути без тріщин і відколів, тятиви - мати верхні та нижні стяжні болти. На кінцях драбинки мають бути гумові башмаки або загострені металеві наконечники, що запобігають ковзанню її по підлозі (драбинку необхідно випробувати на статичне навантаження).

3.11. В кімнаті, де встановлені газові плити для підігрівання води, перед початком роботи перевіряти, чи були закриті крани і чи немає запаху газу. При виявленні запаху газу, горіння його не в усіх отворах

пальника, витікання газу, несправності кранів газової плити закрити кран на газопроводі і доповісти про несправність керівнику.

3.12. Виносити відходи і сміття з приміщення тільки в спеціальних ящиках у відведене для цього на подвір'ї місце.

 

4 ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

робити прибирання під працюючим обладнанням або поблизу механізмів, які рухаються;

зупиняти або пускати на робочий хід обладнання, а також витрати обладнання під час його

роботи;

використовувати для миття підлог, віконних рам, меблів тощо бензин, гас, ацетон, скипидар та

інші легкозаймисті і горючі рідини;

розводити бензином, скипидаром або іншими легкозаймистими рідинами пасту для натирання

підлоги;

розігрівати пасту для натирання підлоги на газових та відкритих електроплитах (розігрівання

пасти для натирання підлоги допускається на закритій електроплитці в металевому посуді на

водяній бані);

класти на електрообладнання та нагрівальні пристрої, залишати в проходах, проїздах, дверних

отворах тощо ганчірки, мітли, швабри та інші предмети;

витирати рубильники та інші вимикачі струму, електропроводку, штепсельні розетки;

заходити та засовувати руки за загорожу як діючого, так і недіючого в даний момент обладнання;

збирати в один ящик ганчірки, деревні відходи, папір та промаслене шмаття. Для кожного виду

відходів має бути окремий ящик;

зливати в каналізацію кислоти, луги та їх розчини, гас, бензин, скипидар та інші розчинники,

фарби;

сушити ганчірки або спецодяг на приладах опалювальної мережі;

збирати сміття в дерев'яні ящики.

 

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ.

5.1. Всі прибиральні механізми, інструменти, драбини тощо прибрати у відведені місця.

5.2. Зняти спецодяг і 313, покласти їх у шафу. При забрудненні 313 належить промити.

5.3. Якщо робота виконувалась в неробочий час, перевірити, чи вимкнені електроприлади, вентиляція, освітлення, закриті газові і водопровідні крани.

5.4. Вимити теплою водою з милом руки та обличчя, прополоскати рот. Якщо є можливість, прийняти душ.

 

6. ВИМОГИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ.

6.1. Помітивши недбало укладену продукцію або інші предмети, неізольовану або оголену електропроводку, несправні вимикачі, штепсельні розетки та інші несправності і порушення, негайно повідомити керівництву цеху (дільниці).

6.2. У випадку виявлення в приміщенні запаху газу або диму повідомити про це керівника підрозділу, а при виникненні займання або пожежі повідомити по телефону об'єктову пожежно-сторожеву охорону або міську пожежну частину, приступити до гасіння пожежі наявними в цеху первинними засобами пожежогасіння (вогнегасник, пісок тощо).

6.3. У разі нещасного випадку надати потерпілому першу допомогу (звільнити від дії електричного струму, зробити штучне дихання тощо). Повідомити про випадок керівництво цеху (дільниці), при потребі звернутися в медпункт або викликати по телефону швидку допомогу.

6.4. Якщо є потерпілі, надати першу допомогу і викликати швидку медичну допомогу.

 

_________________________ __________________ _________________

(посада керівника підрозділу

/організації/-розробника) (особистий підпис) (прізвище, ініціали)

 

УЗГОДЖЕНО:

 

ВИКАЧАТИ ІНСТРУКЦІЇ З ОХОРОНИ ПРАЦІСоздан 30 мар 2013